Тваринництво

Реалізація продукції тваринництва

Товариство має рентабельне тваринництво. Розводять у господарстві ВРХ, коней, овець, курей, рибу і навіть бджіл.

Продукцію тваринництва та бджільництва використовують як на потреби господарства, так і на харчування дітей у місцевих школах, дитсадках, безоплатно виділяють селянським родинам на свята, урочисті події, колективні заходи.

Конярство

Конярством займаються на професійному рівні. У господарстві  створений єдиний на Чернігівщині племрепродуктор по розведенню орловських рисаків, які проходять випробування і беруть участь у престижних змаганнях на Київському іподромі, про що свідчать численні перемоги та нагороди.

Орловський рисак — одна з найвідоміших у світі вітчизняних порід  легкозапряжних коней зі спадково закріпленою здатністю рухатися жвавою риссю. Цій породі вже більше 235 років. Сьогодні маємо найкращих в Україні коней цієї швидкісної породи. Загалом у товаристві 29 голів коней.

Вівчарство

У Товаристві розводять овець романівської породи. Поголів'я налічує більше 500 вівцематок та молодняк. Це унікальна, генетично чиста і одна з найбільш перспективних порід у світі, вони мають високу плодючість  і поліестричність.  Вівці здатні приходити в охоту і давати потомство протягом усього року. Вівці романівської породи характеризуються високою м'ясною продуктивністю. За смаковими якостями їх м'ясо має приємний аромат з відсутністю специфічного запаху, притаманного деяким іншим породам.

Бджільництво

Пасіка ТОВ АПК "Магнат" налічує 130 бджолосімей, функціонує у робочому режимі з 2009 року.

Порода: гібриди карпатської і місцевої.

У 2012 році утримувалась на стаціонарі. Місце розміщення: окраїна лісу змішаних порід, с. Куликівка, Ічнянського району, Чекрнігівської області.

Вулики: багатокорпусні на рамку висотою 230 мм. Кількість корпусів залежить від сили бджолосім'ї. З метою покращення догляду та наближення до природних умов існування внесені зміни в конструкцію вуликів.

Розміщення пасіки сприяє обльоту у ранній весняний період, захищає від осінніх вітрів  і дає можливість триматись бджолі на крилі до настання постійних холодів.

При зниженні температури нижче - 5 градусів  бджолосім'ї утримуються у обладнаному для зимівлі приміщенні.

Використання багатокорпусних вуликів дає можливість знизити площу та затрати на зимівлю бджолосімей.

З ранньої весни бджоли інтенсивно працюють на ліщині, клені, верболозі. Пізніше - на озимому ріпаку, акації, липі. Медоноси розташовані на відстані до 2-3 км. від пасіки. Поряд розміщені водойми, які забезпечують бджолосім'ї  водою.

Продукти бджільництва: мед, віск, прополіс, перга, використовуються на потреби господарства та безкоштовно поставляються у дитячі садочки та школи міста Ніжина і району.

У 2012 році збір меду становив 50 кг від бджолосім'ї.

Товариство підтримує постійний зв'язок з Борзнянським державним сільськогосподарським технікумом, студенти якого проходять виробничу практику на пасіці господарства.

Яндекс.Метрика
разработка сайта сайт разработан компанией Эффект